preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa zwana też terapią kranio-sakralna jest metodą leczenia, polegającą na nakładaniu rąk w ściśle określonych miejscach ciała człowieka w celu poprawy zdrowia. Podstawową zasadą jest używanie przez terapeutów bardzo lekkiego nacisku rąk, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego. Nacisk rąk terapeuty powinien wynosić około 5 gramów. Terapia skupia się na kilku obszarach oddziaływania na organizm człowieka m.in.

  • Przywrócenie prawidłowego – fizjologicznego – obiegu płynu mózgowo-rdzeniowego
    w systemie kranio-sakralnym

  • Sprawdzenie, czy w szwach nie występują dystorsje i przywrócenie ruchomości kości czaszki

  • Poprawa mobilności i sprawności ośrodkowego układu nerwowego, na który bardzo duży wpływ mają napięcia struktur łącznotkankowych, które znajdują się w głowie.

  • Znajdowanie restrykcji powięziowych i ich rozluźnianie powięzi przebiegających podłużnie w ciele człowieka, jak również do poprzecznych membran umiejscowionych w tułowiu oraz w kończynach.

  • Diagnostyka i terapia dura mater. Opona twarda dochodzi aż do kości krzyżowej, stąd terapia ta zajmuje się także leczeniem całego kręgosłupa, z os sacrum włącznieCzytaj więcej


Mapa

Zobacz gdzie jesteśmy


© 2022 Ośrodek Tulipan - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl